تبلیغات
اخبار معماری - مطالب اسفند 1387
دوشنبه نوزدهم اسفند 1387  10:01 ق.ظ    ویرایش: جمعه بیست و سوم اسفند 1387 10:31 ب.ظ

نمایشگاه بین اللملی تبریز در ادامه همایش ها و سمینارهای علمی، تحقیقی و آموزشی خود هم زمان با چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات ، لوازم و مصالح ساختمانی اقدام به برگزاری مسابقه معماری تحت عنوان خانه ای برای سال 2050 نموده است.

از اساتید و دانشجویان دعوت می شود آثار خود را حداکثر تا تاریخ 3/2/88 به آدرس: تبریز، کیلومتر 3 جاده تهران _ محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز امور تشریفات ارسال نمایند.

جهت ثبت نام فرم مورد نظر موجود در سایت نمایشگاه به آدرس http://www.tabrizfair.ir/ را تکمیل کرده و به شماره فاکس : 

0411 - 6373850_ 60

یا ایمیل :

Tabrizfair.farhang@yahoo.com

ارسال نمایید.

اعضای هیئت داوری :

دکتر فرخ باور ، دکتر شالی امینی ، مهندس رفیعی ، فرهاد گوران  و  جمال سوزنده مقدم + مهندس فرهاد احمدی

دبیر علمی :

مهندس علی خیابانیان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان برگزاری، جوایز و مشخصات آثار ارسالی دنبالک ها را تعقیب کنید.

   


نظرات()  
پنجشنبه پانزدهم اسفند 1387  11:00 ق.ظ    ویرایش: - -

ستاره های سبز برای پروژه پرث

پروژه One40william با مساحت 36,000 متر مربع برای دفاتر تجاری و زیربنای 6,000 مترمربع برای جزئی فروشان ، مواد غذایی و سرگرمی ها ، ارزشی 350 میلیون دلاری دارد. این ساختمان توسط گروه معماری هاسل (HASSELL) طراحی شده است. در این پروژه قرار است تا زمینه هایی برای کسب 5 ستاره سبز برای ساختمان و همچنین احراز 72 امتیاز استاندارهای پایداری ساختمان استرالیا را به وجود آورد. همچنین در این ساختمان نکاتی برای بدست آوردن درجه ی 5 در زمینه ساخت در نظر گرفته شده است. با این تفاسیر که عنوان شد ساختمان One40william تأثیرگذارترین ساختمان تجاری ساخته شده در دهه های اخیر معماری معاصر است که در می تواند به عنوان معیار برای ساختمان سازی در منطقه ی غرب استرالیا در نظر گرفته شود.

این ساختمان به محوطه ی CBD پرث یک روح و زندگی جدید می بخشد که جایگاه مناسبی برای اعمال تجاری و نمونه ای از پایداری محیط زیست در غرب استرالیاست. ساخت این پروژه هم اکنون آغاز شده است و انتظار می رود تا در آغازین روزهای سال 2010 به اتمام برسد.

   


نظرات()  

اخبار معماری