تبلیغات
اخبار معماری - مطالب مهر 1387
یکشنبه بیست و هشتم مهر 1387  11:09 ب.ظ    ویرایش: یکشنبه بیست و هشتم مهر 1387 11:29 ب.ظ

در ماه می سال 2010 شاهد بزرگترین نمایشگاه (اکسپو) طول تاریخ خواهیم بود که در چین با مشارکت 200 کشور دنیا برگزار خواهد شد.انتظار می روند حدود هفتاد میلیون نفر جذب این نمایشگاه شوند.

گروه معماری هلندی " Kossmann.dejong  " با همکاری گروه هنگ کنگی " Hypsos Leisure Asia " در مسابقه ی بین المللی طراحی " غرفه ی شهری ها " که یکی از پنج غرفه ی اکسپو 2010 است ، برنده شدند.

در حال حاضر نیمی از جمعیت جهان در شهر ها زندگی می کنند. که انتظار می رود این رقم رشدی 75 درصدی تا سال 2050 داشته باشد. هر روزه 150,000 نفر برای یافتن یک زندگی بهتر حاشیه های شهر را به مقصد شهرها ترک می کنند. در همین راستا در اکسپو 2010 شعار " شهر بهتر ، زندگی بهتر" مورد توجه قرار گرفته است. با این امید که با بهره گیری از یک نوع تفکر جدید و با استفاده از تکنولوژی ها و امکانات جدید بتوانند یک زندگی پایدار و سالم شهری را به وجود آورند یا زمینه ی آن را فراهم کنند.طراحی " غرفه ی شهری ها " بر روی موضوع " جمعیت شهری " متمرکز شده است.

هرمن کوسمن در این زمینه می گوید :

"ما از یک روش خاص برای جمع آوری مطالعات طراحی مان بهره خواهیم گرفت؛ و به بررسی هفت ماه ی زندگی رزوانه ی خانواده هایی در 10 شهر مختلف دنیا خواهیم پرداخت."

سایت طراحی برای این پروژه 14,000 متر مربع در نظر گرفته شده است و حداکثر ارتفاع داخلی 22 متر خواهد بود.

   


نظرات()  
شنبه بیستم مهر 1387  09:50 ق.ظ    ویرایش: - -

گروه معماری اتکینز ( Atkins) در شب 9 اکتبر سال 2008 برنده ی دو افتخار "معمار سال"و"جوانترین معمار" خاورمیانه شد. در میان 11 جایزه جشن باشکوه دبی اتکینز جزو معدود گروه هایی بود که در چهار دسته بندی گروه های فینالیست حاضر شده بود و موفق به کسب پر افتخارترین های این جشن شد.

تیم اسکیو (Tim Askew) مدیر امور خاور میانه و هند گروه معماری اتکینز می گوید:

" این انتخاب بسیار خوشاید است و به عنوان نمونه بیانگر میزان کیفیت و تنوع کارهای گروه در نقاط مختلف منطقه است."

[ شاعرانه، تازه و بدیع ، مسئولیت پذیری] چند کلمه ی کلیدی است که گروه داوری برای انتخاب "معمار سال" به کار برده اند. نیکولاس بیلی یکی از سرپرستان ارشد معماری در منطقه که صفت پایداری را با خود به همراه دارد برنده ی این عنوان شده است. او پس از دریافت جایزه می گوید:" من بسیار شکه و هیجان زده شده ام ولی بسیار خوشحالم". بیلی با ساخت پروژه هایی چون الشرق و محبولا در کویت، بوبایی دایینگ در هند و نوماس توورز در بحرین کلاس منطقه را تا درجه ی جهانی بالا برده است.به این صورت که بناهای ساخته شده توسط وی تنها ویژگی زیبایی و آیکونیک را ندارند بلکه در ساختی علمی دارند و بر مبنای فلسفه ی پایداری بنا شده اند. 

نشانه های طراحی بیلی در افرادی که با او کار می کنند هم به عنوان یک منبع الهام دیده می شود؛ به عنوان مثال کرمی وانگ(Carmy Wong) که برنده ی "جوان ترین معمار سال " شده است، معاون ارشد تیم طراحی است.

وانگ 31 ساله به عنوان ایده دهنده و کانسپت ساز در طرح هایی چون الشرق، فروشگاه های شهر ایزا، ایستگاه دورات پترول و مستر پلان العرین  با شعار " ایده ای ساده ، راه حل های ساده" فعالیت داشته است و از نظر تیم داوری کارهای او به اندازه جزایر استوایی زیبا هستند.

کرمی می گوید:" بحرین اولین مکان بیگانه زندگی من است و من بسیار خوشحالم که می توانم در این فرهنگ جدید بمانم و این عنوان برای من بسیار ارزشمند است."

   


نظرات()  

اخبار معماری