تبلیغات
اخبار معماری - مطالب آبان 1387
شنبه بیست و پنجم آبان 1387  11:11 ق.ظ    ویرایش: - -

- جزییات پروژه

120,000 متر مربع مساحت سایت که شامل پیست دوچرخه سواری ، Game _ Management ، پارک ورزشی برای بازی های آسیایی ، پیست اسکیت ، بی ام اکس تِرَک ، سالن صخره نوردی، دوچرخه سواری کوهستان است. کل فضای چمن پوش مجموعه 33,300 متر مربع است.

- کارفرما

Guangzhou Key Public Projects Construction Administration Office & Guangzhou Sports Bureau

- مسابقه

از میان سه پروژه ی بخش نهایی یک رقابت بین اللملی این طرح با این ویژگی ها انتخاب شده است:

15,200 متر مربع فضای دوچرخه سواری و اسکیت ، 11,500 مترمربع سایر رشته های ورزشی،6,600 مترمربع بخش اداری و دفتری برای برنامه ریزی و مدیریت مسابقات آسیایی و مابقی برای بی ام اکس، صخره نوردی و دوچره سواری کوهستان در نظر گرفته شده است. با زیربنای کلی حدود 152,992 متر مربع.

- پایداری

کانسپت استفاده از یک پوسته ی مشبک با پوشش دهنه ی 160 متر که ایستایی ، سازه، فضا سازی و نور مجموعه را تأمین می کند، یک پیشنهاد ساده اما با اجرای پیچیده است. روش طراحی در این پروژه یک روش متفاوت و در واقع ضد طراحی مدرنیسم است که تلاش می کند تا مشکلات طراحی را به بیت های کوچک تر بشکافد و روند کار را پیش ببرد در حالی که در این پروژه تلاش بر این اساس بوده است تا تمام مشکلات  به صورت واحد و یکپارچه دیده شوند و به یک راهکار ساده ولی پیچیده برسند.

Project Credits
Information Based Architecture
Design: Mark Hemel, Barbara Kuit
Collaborators: Patty Lui, Camille Maury, Howard Chung, Corina Popa
3D modelling: Ran Ankori, Maurits Fennis

In cooperation with Guangzhou Design Institute &
Ove Arup HK & Partners on structure and engineering services

   


نظرات()  
شنبه هجدهم آبان 1387  09:14 ب.ظ    ویرایش: - -

  

   


نظرات()  
سه شنبه چهاردهم آبان 1387  09:08 ق.ظ    ویرایش: - -

هاکت هال مک نایت (Hackett Hall McKnight) برنده جایزه معمار جوان BD در سال 2008 شد.YAYA(Young Architect of Year Award) جایزه ای است که با مدیریت هفته نامه ی معماری BD و با اسپانسری شرکت Autodesk برای انتخاب معمار جوان سال که از 40 سال به پایین دارد برگزار می شود.

Glenn Howells رئیس هیئت داوری می گوید : "این گروه معماری ایده های خود را به روشنی در کارهایشان به نمایش و اجرا می گذارند. گروه داوری نه تنها به کیفیت کارهای اجرا شده آنها بلکه به دستیابی اهداف آنها در کارهایشان دقت نظر داشته است."

Amanda Baillieu ویرایشگر مجله BD در این باره می گوید:" همه ی ما فرض می کنیم که گروه های معماری جوان می توانند تحولاتی در معماری به وجود آورند که این مهم به سادگی و در مدت زمان کوتاهی جنبه ی حقیقی به خود نمی گیرد. ایرلند شمالی هنوز هم در زیر سایه ی انگلستان بسیاری از پروژه ها را از دست می دهد و این که یک شرکت خارج از انگلستان برنده ی این جایزه شده است بسیار جالب است.گروه داوری واقعاً تحت تأثیر کار این گروه معماری قرار گرفتند که با دقت زیاد و با کیفیت بالایی کارهای خود را به پایان می رسانند و هیچ عجله ای در اجرا و استفاده از مصالح نیست. این ها واقعاً گروه محافظه کاری هستند که می خواهند ساختمان های خوب بزرگی بسازند."

شرکت معماری Hacket Hall McKnight در سال 2003 توسط Mark Mcknight و Alastair Hall پایه ریزی شد و در دفتری واقع در ایرلند شمالی با 12 نفر مشغول به کار شدند. هم اکنون فعالیت این شرکت در زمینه های طراحی مبلمان، خانه های شخصی، مسکونی، هتل در شهرهای کوچک،واحد های اداری _ تجاری و اماکن عمومی است.

   


نظرات()  

اخبار معماری